KATEGORİLER

İLÇE UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

17-03-2020

İlçe umumi hıfzıssıhha kurul toplantısı,Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, Alaçam Toplum Sağlığı Başkanı Sayın Ertan BAŞ tarafından korona virüs hakkında sinevizyon'dan bilgi aktarıldı.
İlçe Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN, yaptığı konuşmada; "Olağanüstü günlerden geçiyoruz.Çin'de ortaya çıkan virüs tüm dünyaya dalga dalga yayılıyor.Ülkemiz bu konuda iyi bir sınav verdi. Bizde elimizden gayreti göstereceğiz ve duyarlılığa devam edeceğiz" dedi.Toplantının amacından söz edip, korona virüsün ilçede yaygınlaşmaması için yapılacakların ele alındığını bildirdi. Öncelikle vatandaşla birebir çalışan personelimizin ve çalışma mekanlarının hijyen ve temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini, sık aralıklarla dezenfektan kullanılmasını bu konuda hem daire amirlerinin hem de personelin daha duyarlı ve titiz davranmaları gerektiği konularına değindi.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR; “İlçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarımız;okullar, camiler, parklar,kapalı pazar yeri,sosyal tesisler, spor salonları, kamu binaları ve yolcu taşıma araçları başta olmak üzere devam ediyor. Alaçam Belediyesi olarak bizlerde,vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi üst seviyeye çıkardık,çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor”,dedi

Toplantıya Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Murat DEMİREL, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sayın Erol Can KESKİN, ilçe Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri katıldı.