KATEGORİLER

KAPALI VE AÇIK PAZARYERİ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE AÇILACAKTIR.

13-04-2020

ALAÇAM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 30 Mart 2020 Tarih ve 7 sayılı kararı ile Koronavirüs önlemleri kapsamında;
❗️12 Nisan 2020 tarihine kadar iki hafta süreyle ikinci bir emre kadar kapatılan İlçemizin Kapalı ve Açık Pazar Yeri bu hafta itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır.
Vatandaşlarımızın sebze, meyve, tahıl, bakliyat ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin karşılanmasına pazarcı esnafımızca devam edilecektir.
❗️Bunun dışında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce yasak getirilen halkımızın zaruri ve temel ihtiyaçları kapsamı dışında tutulan giyim, oyuncak, çanta ile süs eşyası gibi malzemelerinin satışına izin verilmeyerek ve sergi açtırılmayacaktır.
❗️ Mevcut Pazar yerinde satış reyonları arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenleme yapılacak, pazarcı ve esnafımız bu kurala uyacaktır.
❗️Pazar satış yerinde satıcılar tarafından ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilere temas edilmeden doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına riayet edilmek ve poşetlenmek koşulu ile satışı yapılacaktır.
❗️Bu hususta gerekli denetim ve kontroller belediyemiz zabıta ekipleri ile kolluk kuvvetlerince sık sık yapılacak olup, belirtilen hususlara uymayan esnaf ve satıcılarımızın faaliyetine izin verilmeyecek ve haklarında idari yaptırım uygulanacaktır.
Tüm Halkımıza Duyurulur.
İLYAS ACAR
ALAÇAM BELEDİYE BAŞKANI