KATEGORİLER

ALAÇAM ‘DA HER NOKTADA HUMMALI TEMİZLİK, DEZENFEKSİYON VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

14-05-2020

Corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Alaçam Belediyesi ekipleri, ilçe genelindeki temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kapsamını her geçen gün daha da genişletiyor.
Yaz mevsiminin kendini hissettirmesi ile birlikte, ekipler ilçe genelinde temizlik çalışmalarına ara vermeden belirlenen program dahilinde devam ediyor.

Ekiplerimiz çöp konteynerlerını ilaçlamakla birlikte, uçar ve haşerelere karşı üreme alanlarında ilaçlama ve corona virüs (Covid-19)’a karşı dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor.
Titizlikle yürütülen temizlik çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR ;”Yapılan çalışmalar ile halkımızın, çocuklarımızın hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak için gereken özen ve özveriyi göstermeye gayret ediyoruz.Halkımız ile birlikte el ele vererek ilçemizi daha temiz daha sağlıklı bir Alaçam haline getirebiliriz. Özellikle Corona virüsü ile mücadele konusunda Alaçam Belediyesi olarak çalışmalarımızı büyük titizlik ile yapıyoruz.Virüse karşı en etkili silah kişisel hijyen kurallarına uymak, sosyal mesafe ve maske kullanmaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız, yasal tedbirlere uymaları ve bu süreçte evde kalmalarıdır.”dedi.