KATEGORİLER

30-31 MAYIS TARİHLERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA

29-05-2020
⚠️ ÖNEMLİ DUYURU ????
ALAÇAM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
 
Kıymetli Vatandaşlarımız Koronavirüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığımızca;
29 Mayıs 2020 Cuma günü saat 24:00 ile 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla;
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29 Mayıs Cuma günü yani bugün market, bakkal, manav, kasaplar ile kuruyemişçiler saat: 23:00’ e kadar açık olacaktır.
Kısıtlamanın olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasaplar ile kuruyemişçiler 10:00 ile 17:00 arasındafaaliyet gösterebileceklerdir.
Vatandaşlarımız ( 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunan hariç olmak üzere ) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ( engelli vatandaşlarımız hariç ) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebileceklerdir.
31 Mayıs Pazar günü 14:00 ile 20:00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçileri ile dışarı çıkabileceklerdir.
3 Haziran Çarşamba ile 5 Haziran Cuma günleri 14:00 ile 20:00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 0 ile 18 yaş aralığındaki çocuklarımız ile gençlerimiz dışarı çıkabileceklerdir.
Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları esastır.
Belirtilen kısıtlamalara uymayarak aykırı davranışlarda bulunan vatandaşlarımıza Kolluk Kuvvetlerince Türk Caza Kanununun 195.nci maddesi kapsamında gerekli Adli İşlemler yapılacaktır.
Bu zor günlerimizde Sağlığımız ve Sevdiklerimiz için tavsiye edilen emir ve yasaklara uyarak bu sürecin bir an önce bitmesine katkıda bulunalım.
İLYAS ACAR
ALAÇAM BELEDİYE BAŞKANI