KATEGORİLER

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI

15-07-2020


15 Temmuz Demokrasi şehitleri Sevgi YEŞİLYURT Yeniköy Mahallesindeki Baba ocağında ve Şehit Muhammet Ali AKSU Doyran Mahallesi'ndeki kabri başında dualarla anıldı.

AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Orhan KIRCALI ,Samsun Valisi Sayın Dr. Zülküf DAĞLI, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sayın İbrahim GÜVEN, Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, kamu kurum kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte; 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsünde yapılan saldırıda şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi YEŞİLYURT' un ailesini , 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali AKSU ve İstiklal Harbi Gazisi Arif ZENGİN kabrini ziyaret ettiler.

İlk önce, vatanına sahip çıkmak için koşarak gittiği köprüde hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi YEŞİLYURT'un Annesi Sayın Gülbeyaz YEŞİLYURT Yeniköy Mahallesindeki evinde ziyaret edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülbeyaz YEŞİLYURT Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin dedi.

Sevgi Yeşilyurt'un annesinin ziyaretinden sonra bir başka 15 Temmuz Şehidi Doyran mahallesindeki Muhammet Ali AKSU'nun kabri ziyaret edildi. Ziyarette Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.
Programdan sonra Doyran Mahallesi merkez mezarlığında İstiklal Harbi Gazisi Arif ZENGİN'in de kabrini ziyaret ettikten sonra 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali AKSU'nun baba ocağını ziyaret ederek burada aile büyükleri ile sohbet edildi.