KATEGORİLER

ALAÇAM’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

16-07-2020

 

Alaçam’da 15 temmuz milli birlik ve demokrasi günü etkinlikleri, Şadibey Camiinde Akşam Namazı öncesi Şehitler için okunan Mevlid-i Şerif programı ile başladı.Saat 21.00'de Anneler Parkında devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve Kuran'ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL yaptı.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR yaptığı konuşmada : Türk Milleti tarih boyunca bir çok badireler atlattı ama bir karış toprağı vermemek içinde var gücüyle mücadele etti. Gazi Mustafa Kemal ATATÜK söylediği gibi “Bağımsızlık Benim Karakterimdir “ diyor. Bunu söyler iken sadece şahıs adına değil necip milletimiz adına söylüyor. Yüce Milletimiz inandığı zaman neler yaptığını tarihin altın sayfaları söylemekte ve yazmaktadır. Tıpkı Çanakkale’de, Conk Bayırında ,Anafartalar’da, Dumlupınar’da, İdlib'te, Kuzey Irak’ta velhasıl 15 temmuz hain darbe girişiminde gösterdiği bağımsızlık mücadelesi ile adını tarihe altın harfler ile yazdı. Suriye giden tankı üzerindeki Mehmetçiğimize ne yere gidiyorsunuz denildiğinde Kızıl Elma’ya diyordu. İnşallah rabim bu Yüce Türk Milletini Kızıl Elma’ya varmayı da nasip eder. Rabim bu necip millete bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Başta Alaçamlı Şehit hemşehrilerimiz Muhammet Ali Aksu ve Sevgi Yeşilyurt olmak üzere diğer şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ile anıyor, Ne Mutlu Türküm Diye Diyorum,” dedi
Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN,’’ Aziz Türk Milletinin varlığına, birliğine ve bekasına yönelik, tarih boyunca yapılan saldırılar karşısında, Malazgirt'te, Çanakkale'de, Cudi'de, Gabar'da, Sur'da, Afrin'de, yurt içinde yurt dışında canını feda eden sayısız kahraman asker, polis ve sivil şehidimizi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, rahmet ve minnetle anıyorum.
15 Temmuz hain darbe girişimine karşı çekinmeden bedenini tanklara ve tüfeklere siper eden ve ülkemizi bir uçurumun eşiğinden döndüren, isimleri tek tek hatırlanacak Ömer HALİSDEMİR'leri, Muhammed Ali AKSU'ları, Sevgi YEŞİLYURT'ları da şükranla anıyoruz, Gazi'lerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Ve biliyoruz ki, nice canlar feda edilse dahi, hiç bir güç, Aziz Türk Milletinin birliğini ve bağımsızlığını elinden alamaz. Çünkü bu asil millet şehitlikle nurlanmış, gazilikle onurlanmış askerdir.
Yüce Allah'tan duamız O'dur ki, Şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olsun’’ dedi.
İlçe Müftülüğü tarafından ilahi korusu tarafından dualar, ilahiler, şiirler, çifte ezanlar okundu. 15 Temmuz anı defteri protokol üyeleri tarafından yazılarak imzalandı.
Programa İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, , İlçe Jandarma Komutanı Sayın Murat DEMİREL, Emniyet Müdür Vekili Sayın Erol Can KESKİN, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL, Gençlik Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu Keskin KARAASLAN, Devlet Hastanesi Başhekim Sayın Radi SEN, Toplum Sağlığı Müdürü Sayın Ertan BAŞ, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR ,AK Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan ÖZDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Sayın Erdinç GÜL ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum kuruluşların müdürleri, şehit yakınları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.