KATEGORİLER

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10-11-2020
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 82. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.
Atatürk’ü anma programı, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve halk katıldı. Çelenklerin anıta sunulmasının akabinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
Alaçam Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu Öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen programın ardından son buldu.
Anma Törenine Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Radi ŞEN, Toplum Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ertan BAŞ, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ, İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Sayın Emre KÖSEM, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.