KATEGORİLER

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10-11-2021
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ebediyete intikalinin 83. Yıl dönümünde törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü anma programı, Cumhuriyet Meydanındaki ATATÜRK anıtına Saat:09.00’da çelenk sunma töreni ile başladı.
Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
Programa Samsun Vali Yardımcısı ve Alaçam Kaymakamı V. Sayın Sezgin ÜÇÜNCÜ, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Alaçam Cumhuriyet Baş Savcısı Sayın Emre AYDIN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Radi ŞEN, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Sayın Ertan BAŞ, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Program Saat:09.30 Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrecileri tarafından hazırlanan programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından,çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri ödülleri verildi. Öğretmen ve öğreciler tarafından seslendirilen şiirler ve gösteriler ile program son buldu.