KATEGORİLER

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

03-12-2021
3 Aralık Dünya Engelliler Günü tüm dünyada olduğu gibi Alaçam’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Alaçam Cumhuriyet Meydanında saat: 10.30’da Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve konuşmaların ardından son buldu. Kutlamalar kapsamında Cumhuriyet Meydanında yapılan programa Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Oda ve Dernek Başkanları, özel eğitim öğrencileri ile çok sayıda engelli birey ve yakınları katıldı.
Alaçam Engelliler Derneği adına Kurs Eğitmeni Sayın Adnan HAZIR tarafından günün anlam ve önemi belirten konuşma yapıldı.
Program sonunda Alaçam Engelliler Derneğini ziyaret eden Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR’a Dernek Başkanı Sayın Vahide TOPAL tarafından derneğe ve engelli vatandaşlarımızıza verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR ;“Alaçam Belediyesi olarak engelli bireylerimizin sosyal yaşama en rahat şekilde adapte olmaları için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. Hiçbir kardeşimizi engelli olarak görmüyoruz. Sizlerin yaşamını kolaylaştırmak, daha mutlu ve huzurlu kılmak için çalışıyoruz. Sadece bu özel günde değil her zaman gönül birliği içindeyiz.” dedi.