KATEGORİLER

MOBİL ATIK GETİRME MERKEZLERİ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE

11-04-2022
Belediyemiz tarafından ”Sıfır Atık Projesi” kapsamında; vatandaşlarımızın değerlendirilebilir atıkları getirmesi amacıyla Alparslan Mahallesi Beşyol Parkı, Yenicami Mahallesi Anneler Parkı Karşısına ve Yenicami Mahallesi Cumhuriyet Meydanına 3 adet mobil atık getirme merkezi yerleştirilmiştir.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında, yerleştirilen "Mobil Atık Getirme Merkezinde, kağıt, metal, plastik, elektrikli-elektronik,bitkisel yağ ve pil atıkları toplanacak.
Vatandaşların kolayca ulaşabileceği noktalara yerleştirilen mobil atık getirme merkezleri ile geri dönüştürülebilir atıkların toplanmasında kolaylık sağlanmış olacak. Mobil atık getirme merkezleri ile geri dönüşüm bilincinin arttırılması, israfın engellenmesi ve atığın kaynağında ayrı ayrıştırılması hedefleniyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, “ 'Sıfır Atık' projesinin önemine değinirken vatandaşları da projeye destek vermeye davet etti. Doğayı ve çevreyi korumak bilinciyle, hedef sıfır atık amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.Bununla ilgili 3 adet mobil atık merkezimiz ve ilçemizde bulunan 7 eczaneye atık ilaç toplama kutusu yerleştirdik.
Proje ile doğal kaynakların kirlenmesi önlenecek, ülke ekonomisine katkı sağlanacak. Yani hem doğa hem ekonomi kazanacak Alaçam Belediyesi olarak çevreci belediye bilinciyle gelecek nesillere de daha yaşanabilir, daha temiz bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.” dedi.