KATEGORİLER

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMININ 99 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

29-10-2022
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99.yıl dönümü kutlamaları Alaçam Hükümet Konağında Saat 09:30’da İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN ve Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR’ın kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Tebrik ve kabullerin ardından Alaçam Cumhuriyet Meydanında -Şadiye-Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program ile kutlamalar devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ,İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Törende Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler düzenlendi, şiir,resim ve çeşitli dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.
Kutlama programına;İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN,Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Erol Can KESKİN, Milli Eğitim Müdürü Sayın Resul ÖZKURT,Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Radi ŞEN, Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu KESKİN KARAASLAN, İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, gaziler,muhtarlar,siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.