KATEGORİLER

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10-11-2022
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.
Alaçam’da Atatürk’ü anma ve çelenk sunma programına Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Saat 09.00’da Çelenklerin anıta sunulmasının ardından 09.05’de 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
İkinci tören, Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Alaçam Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başlayan program Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından okunan şiirler ve slayt gösterileri ile devam eden programda çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Program Alaçam Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından söylenen şarkıları ile son buldu.
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapılan programa Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sayın Erol Can KESKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Resul ÖZKURT, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.