KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi UYAR ,AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın Verdiği İftar Yemeğine Katıldı.

03-07-2016

Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen AK Parti iftarına Gençlik ve Spor Bakanı Sayın  Akif Çağatay KILIÇ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun Milletvekili Sayın Ahmet DEMİRCAN, Sayın Fuat KÖKTAŞ ve Sayın Orhan KIRCALI, İl Başkanı Sayın Muharrem GÖKSEL, Belediye Başkanımız Hadi UYAR ,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Coşkun ÖNCEL, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Sayın Turan ÇAKIR, AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Nihat SOĞUK,  İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay KESER, İl Gençlik Kolları Başkanı Sayın Caner GÖKTEPE, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ile davetliler katıldı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Sayın Muharrem GÖKSEL, "Buraya gelip soframızı paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu millet öyle bir millet ki nerede fakir fukara, ezilen birisi varsa yıllardır onun yardımına koşmuş ve halen koşmaya devam etmektedir. Bu kutlu yürüyüşte tabii ki halkımızın desteğinin arkamızda olmasının büyük önemi var. Bu devletin bekasını sürdürmek, bu topraklarda ezanı dindirmemek için kutlu yürüyüşteki mücadelemize devam edeceğiz. Bu kutlu yürüyüşe vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Göksel'den sonra söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ, "Geçen seneyi hatırlarsak burada daha geniş bir alanda iftar yapmıştık. Rabbim bu seneyi de bize nasip etti ve sizlerle beraber olduk. Sizlerle bir araya gelip, iftar sofralarında karşılıklı mübarek Ramazan'ın feyzini yaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Ben sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Buraya koşa koşa geldim. Rabbimden bundan sonraki Ramazanlara da sağlı ve sıhhat içerisinde ulaştırmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Samsun Milletvekili Sayın  Hasan Basri KURT yaptığı kısa konuşmada, "Çarşamba'da çok güzel bir havada, bu cennet mekanda hep birlikte orucumuzu açtık. Bütün dünya insanlarının da bu iftar sofralarının keyfini yaşamasını Rabbimize bir dua olarak iletelim. Zor bir dönemden geçiyoruz. Şehitler veriyoruz. Bugün burada şehitlerimizin yakınlarıyla birlikte olduk. Bundan sonra da birlikte olacağız. Hepinize bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Samsun Milletvekili Sayın Fuat KÖKTAŞ ise, "Silahların, mermilerin altında ibadetlerini yapmaya çalışan yüce insanlarımız var. Onlara da buradan kolaylıklar diliyorum. Bizlerin huzurunu ve güvenliğini sağlamak için canını feda eden şehitlerimize rahmet diliyorum. Paylaşmak güzeldir. Bu akşam sofralarımızı paylaştık. Ülke insanı olarak paylaşmayı seviyoruz ki, yaklaşık üç milyon Suriyeliye, ateşe maruz kalan insanlarla sofralarımızı paylaştık. Bizler paylaşmayı severiz ama bir şeyi paylaşmayız. Bu ülkeyi böldürtmeyiz ve paylaşmayız. Bu noktada gerek hükümetimizin gerek askerimizin, gerek polisimizin kararlılığı devam ediyor. İnşallah bu ülkeyi terör belasından en kısa sürede kurtaracağız" şeklinde konuştu.
Son olarak konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Ahmet DEMİRCAN, sağlanan birlik ve beraberlik ortamı için duyduğu memnuniyeti ifade etti. DEMİRCAN, "Huzur ve kardeşlik içerisinde bu güzel mekanda bir araya geldik. Gerçekten masumların umudu olan, siz değerli milletimizin birliği ve beraberliği mazlumlara umut vaat etmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.
Program yapılan konuşmaların ardından son buldu.