KATEGORİLER

Bengü Yayla Şenlikleri

11-07-2016


Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen 24. Yayla Güreş Şenlikleri’nde pehlivanlar er meydanında başpehlivanlık için ter döktü. Renkli görüntülere sahne olan şenliklere Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ, AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Orhan KIRCALI, Belediye Başkanımız Hadi UYAR, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sayın Turan ÇAKIR, AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Nihat SOĞUK, ilçe belediye başkanları, Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sayın Bekir KESKİN ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BENGÜ’YE 1 MİLYON TL’LİK SPOR TESİSİ
Güreş alanında vatandaşlara seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ, “Bengü hem Bafra’nın, hem Alaçam’ın en eski yerleşimlerinden biridir. Buraya 1 milyon TL harcayarak kazandırdığımız spor tesisimizde şimdi bu güreşleri yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eski halinden şimdi eser yok. Şenlik alanımız toz topraktan kurtarıldı ve sporcularımıza yakışır bir er meydanı haline getirildi. Alt yapı tesislerini yaptık. Ortasını kesme çimle döşedik ve burası artık toz toprak olmaktan kurtarıldı” diye konuştu.
SİZLER YAŞAR DOĞU’NUN MİRASÇILARISINIZ
Er meydanında ter döken tüm güreşçilere başarılar da dileyen Başkan Yılmaz, “Hepiniz efsane güreşçimiz Yaşar Doğu’nun mirasçılarısınız. Sizler onun hatırasını yaşatıyorsunuz. Başarılarınız her zaman daim olsun” dedi.
SAMSUN’UN HİZMET ŞAMPİYONU
Konuşma sonunda Samsun’a ve ilçelere yaptığı hizmetlerden dolayı Samsun’un hizmet şampiyonu ilan edilen Başkan Yılmaz’a, Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sayın Bekir KESKİN tarafından kupa takdim edildi.