KATEGORİLER

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN İLYAS ACAR TARIM FUARI ETKİNLİKLERİNE KATILDI

14-08-2019

Belediye Başkanımız İlyas ACAR Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen 1.Tarım Fuarı Etkinliklerine Katıldı.
Belediye Başkanımız İlyas ACAR; Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederek, yağlı pehlivan güreşlerine katılan tüm sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.
Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen 1.Tarım Fuarı Geyikkoşan Yeni Güreş Alanında yapılan etkinlik yöresel ürünlerin sergilendiği Tarım Fuarı'nda yapılan çeşitli yarışmalar etkinliğe renk kattı. En güzel çeltik yarışmasında Doyran Mahallesi'nden Hüseyin Sönmez, en güzel buzağı yarışmasında Etyemez Mahallesi'nden Ahmet Türk, en güzel koç yarışmasında Bayram Çelebi, kadınlarda en çabuk tütün dizmede Zehra Sezgin, erkeklerde en çabuk tütün dizmede İrfan Kaya ve dün yapılan denizde defne toplama yarışmalarında birinci olan Sinan Doğan ve En Yaşlı Üye olan Hakkı Bedir ile En Genç üyeye protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Ödüllerin verilmesinin ardından güreşlere geçildi. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen ve Kırkpınar güreşçileri birbirleri ile kıyasıya mücadele etti. Miniklerin karşılaşmalarıyla başlayan güreşler, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı. Kırkpınar güreşçilerinin katıldığı kıran kırana geçen müsabakalar sonunda Hamza Köseoğlu ile Şaban Yılmaz finalde karşılaştı. Rakibini yenen Hamza Köseoğlu başpehlivanlığı kazandı. Başaltı güreşlerinde ise Kemal Şahin’i yenen Mustafa Taş birinci oldu. Ağalık yarışını ise 86 bin lira ile Şahinoğlu Denizcilik sahibi Turgut Şahin kazandı.