KATEGORİLER

ALAÇAM BELEDİYESİNDEN MUHTEŞEM KONSER

18-08-2019
Alaçam Belediyesi tarafından Sosyal Tesisleri Temel Atma Töreni ve Sünnet Şöleni Şenlikleri kapsamında ,Ankaralı Ayşe Dinçer ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Korosu ses sanatçılarından Neşe Demir konser verdi.
Alaçam Cumhuriyet Meydanı binlerce kişiye ev sahipliği yaptı.
Konsere, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Emniyet Amiri Sayın Erol Can KESKİN, Jandarma Komutanı Sayın Samet KURUÇELİK, MHP Samsun İl Başkanı Sayın Abdullah KARAPIÇAK ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,MHP Samsun Ocak Başkanı Sayın İbrahim Bahar MERT,MHP Alaçam İlçe Başkanı Sayın Erdinç GÜL ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Bafra İlçe Başkanı Sayın Barbaros Turna, Alaçam Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Uğur DEMİR,İstanbul Alaçam Dernekleri Federasyonu (ALDEF) Genel Başkanı Sefer Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR, AK Parti Alaçam Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Mustafa ELİBOL,19 Mayıs Alaçamlılar Dernek Başkanı Sayın Abdullah BÜLBÜL, Alaçam Baro Temsilcisi Av.Sayın Arif KIR, Kamu Kurum Müdürleri,Belediye Birim Amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı
 
Konserin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, 17 Ağustos Marmara Depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ta rahmet diliyorum. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ankara’dan çıkıp Afyon ve Konya yol aldığı 30 Ağustos zaferini taçlandırdığı eşsiz bir tarihtir 17 Ağustos. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren bir çok yeniliğe imza attık ve de devam ediyoruz. Alaçam’a siz saygı değer Alaçamlı halkına layık olmak adına gece gündüz çalışıyoruz.
Seçim çalışmalarımız esnasında söz verdiklerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz.
 
Alaçam Belediye hizmet binamızı yeniledik, kapalı pazar yerimizi vatandaşlarımızı soğuktan korumak için kapatıyoruz. Bugün Alaçam Belediyesi Sosyal Tesislerimizin temeli attık. Karşıyaka Mahallemizin yolunu asfaltladık ve köprü yapımı kaldığı yerden devam ediyor. İlçemizin bir çok yerinde asfalt yol çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren doğalgaz çalışmalarına başlıyoruz. İlçemizi yeni bir hayvan pazarına kavuşturacağız. İlçemizde Yenice ve Kızlan Mahallerinde spor tesisleri kazandıracağız. Ben 2014 yılında Alaçam Belediyesini bıraktığımda borcu 4 trilyondu, ama belediye aldığımızda borç tutarı 13 trilyon dur. Biz kolay bir belediye alamadık. 4 aydır yaptıklarımız ortada bizler milletimizin hizmetkarıyız. Bugün burada olmamıza vesile olan sizlersiniz, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Genç işadamları derneğimizi kuruyoruz ,yeni fikirler ve projeler üreterek Alaçam’da istidam sağlamak istiyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin inşallah. Biz Alaçamı Seviyoruz . 30 yıllık siyasi hayatım boyunca asla menfaat ve koltuk uğruna siyaset yapmadım. Benim için her hey Alaçam’a ve halkımıza hizmetten geçiyor. Konserde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.
 
Yaklaşık 4 saat süren konserde Ankaralı Ayşe DİNÇER ve Neşe DEMİR sevilen hareketli şarkıları ve oyun havalarıyla kalabalığı coşturdu. Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, konser sonunda ses sanatçıları Ayşe Dinçer ,Neşe DEMİR, Sunucu Kasım ASLAN , Zurna ve üflemeli sazlar sanatçısı Adil ÇELEBİ ile Tuncay GÖNEN ve Orkestrası Grup Dincer’e teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti