KATEGORİLER

ALAÇAM’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

16-07-2021
Alaçam’da 15 temmuz milli birlik ve demokrasi günü etkinlikleri, Şadibey Camiinde Akşam Namazı öncesi Şehitler için okunan Mevlid-i Şerif programı ile başladı. Saat 20:30' da Alaçam Cumhuriyet meydanından kortej eşliğinde başlayan Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü Bafra caddesi üzerinden ellerinde Türk Bayrakları ile yürünerek anneler parkında son buldu.
Saat 21.00'de Anneler Parkında devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve Kuran'ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL yaptı.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR yaptığı konuşmada : Dünden bugüne aziz vatanımız uğruna şehit olanları rahmet ve minnetle anıyor rabim mekanlarını cennet etsin, gazilerimize Allahtan uzun ömürler ve şifalar diliyorum.1071’den itibaren bugüne kadar Yüce Türk Milleti büyük bedeler ödeyerek gelmiştir. Zaman zaman gaflet delalet ve hata ihanet içinde olanlar olmuştur. Ama unutulmamalılar ki aziz vatanımız uğruna canını seve seve feda edecek yiğitler ordusu vardır. Vatanı böldürmeyecek, ezanı dindirmeyecek, al bayrağı indirmeyecek buna inanmış genç yiğitlerimiz vardır, her zamanda olacaktır. Allah onlara uzun ömürler versin. Jeopolitik yeri itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Emperyalist güçlerin bize bakış açıları dün olduğu gibi bugünde değişmeyecektir. Rehberimiz Kuran hedefimiz turan diyen Yüce Türk Milleti her zaman karşılarındadır. Rabim bu necip millete bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Başta Alaçamlı Şehit hemşehrilerimiz Muhammet Ali Aksu ve Sevgi Yeşilyurt olmak üzere diğer şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ile anıyor, Ne Mutlu Türküm Diye Diyorum,” dedi
Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN,’’ 15 Temmuz Destanını kutladığımız bugünde bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Bugün bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe şahit olmanın gururunu yeniden yaşıyoruz.
Fethullahçı terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız sokaklara, meydanlara inerek, hainlerin karşısına dikilerek bu talihsiz ve menfur girişimi engellemiştir.İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha gösterdiler bize. Ruhları şad olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle Alaçamlı Şehitlerimiz Muhammet Ali AKSU ,Sevgi YEŞİLYURT ve 249 Şehidimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnet duygularımı sunuyorum. Tekrar 15 Temmuzların yaşanmaması temennisiyle, şahsım ve ilçem adına bu güzide topluluğa 15 Temmuz’un seneyi devriyesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum, ’’dedi.
Programda Şehit Muhammet Ali AKSU’nun yeğeni Mehmet Akif KURNAZ tarafından okunan şiir büyük beğeni topladı. Fatih Yatılı Kuran Kursu Hafızlık öğrencileri tarafından koreografi gösterisi düzenlendi. İlçe Müftülüğü tarafından ilahi korusu tarafından dualar, ilahiler, şiirler, çifte ezanlar okundu. 15 Temmuz anı defteri protokol üyeleri tarafından yazılarak imzalandı. Merkez Yatılı Fatih Kuran Kursu Hafızlık Öğrencileri koreografi gösterisi düzenlendi. Program Saat 00:13 tüm camilerden okunan sela ile son buldu.
Programa İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Cumhuriyet Savcısı Sayın Muhammet İkbal ACAR İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa AKAR, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL, Gençlik Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu Keskin KARAASLAN, Devlet Hastanesi Başhekim Sayın Radi SEN, Toplum Sağlığı Müdürü Sayın Ertan BAŞ, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR ,AK Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan ÖZDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Sayın Orhan SANCAK ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum kuruluşların müdürleri, şehit yakınları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.