KATEGORİLER

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

20-05-2022
 
Alaçam’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıl dönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Saat 10.00’da Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Program sonunda Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüş kutlama programın yapılacağı şehir stadyumunda son buldu.
Çelenk sunma ve kutlama programına; İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Emre AYDIN, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Erol Can KESKİN,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serhat Murat KARAGÖL, Gençlik Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu KESKİN KARAARSLAN,Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan ÖZDEMİR, Mhp İlçe Başkanı Sayın Orhan SANCAK,Chp İlçe Başkanı Sayın Fuat CANBAZ, İyi Parti İlçe Başkanı Sayın Dursun AYVAZ,Deva Partisi İlçe Başkanı Sayın Serkan DAĞLI, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ, Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Hüseyin SÖNMEZ, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, okul müdürleri ,öğretmenler ,gaziler, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
İkinci tören Alaçam Şehir Stadyumunda Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu KESKİN KARAASLAN tarafından günün anlam önemine dair bir konuşma yaptı .
Alaçam Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafından koro sunumu, Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Oratoryo, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kick Boks ve Poomse gösterisi, Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Şiir okunması, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencileri tarafından güre Wushu, Step ve Aerobik gösterileri, Gençliğin ATA’ya cevabı BANDIRMA GEMİSİ Alaçam Şadiye Muzaffer Anadolu Lisesi ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları tarafından son gösteri yapıldı.
Çeşitli dallarda dereceye giren sporculara hediyeleri protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.