KATEGORİLER

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

19-05-2023
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 104. Yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Alaçam Cumhuriyet Meydanında Saat 09.30’da Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İşaret dili ile İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sayın Erol Can KESKİN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yüzbaşı Yaşar GÖRMEZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Resul ÖZKURT, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Cansu Keskin KARAASLAN ile çok sayıda kurum müdürü, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Alaçam Cumhuriyet Meydanında çelengin sunulmasının ardından protokol üyeleri, mehteran takımı ile birlikte Bafra caddesi Stadyum yanından Lise caddesi üzerinden tekrar cumhuriyet meydanına gelinerek ikinci tören başladı.
Konuşmanın ardından Mehteran takımının gösterisi, Halk oyunlarının gösterisi, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Wushu ve Taekwondo gösterileri, Güreş ve Jimnastik gösterileri ile son buldu. Çeşitli dallarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.