KATEGORİLER

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN İLYAS ACAR”DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

15-07-2023
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’ci yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan ACAR mesajında;” Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütünün tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin destekleri üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara ve caddelere akın eden Aziz Milletimizin kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir.
Anadolu topraklarını bin yıldır kendine yurt edinmiş olan aziz Milletimiz bağımsızlık, özgürlük, güven ve refah içerisinde yaşama anlayışını hâkim kılmak için geçmişten bugüne ağır bedeller ödemiştir. Medeniyetler tarihine eşsiz mücadeleler ve şanlı zaferlerle damga vuran milletimiz milli ve manevi değerleri uğruna canını vermeyi her zaman kendine yüce bir paye olarak görmüştür.
Milletimiz kendisini bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyenlere karşı göğsündeki iman ateşini mücadele azmi ve kararlılığıyla birleştirip her daim yekvücut olarak mücadele etmiştir.
Kirli emelleri, yıkım planları her defasında milletimizin sarsılmaz iradesine çarparak yerle bir olan şer odakları, 15 Temmuz 2016’da bir kez daha ortaya çıkarak hain darbe girişimiyle bölücü hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmıştır.
Aziz Milletimiz; vatan sevgisi, şehitlik ve gazilik anlayışı ile 15 Temmuz gecesi tarihin akışını değiştirmiştir. 15 Temmuz, cesaretin ihanete, vatanına, devletine samimiyetle bağlı olan milletin, hainlere karşı galip geldiği, insanlık tarihine altın harflerle yazılan büyük bir kahramanlık destanı olmuştur.
15 Temmuz 2016’da sokağa çıkarak canlarını feda eden Alaçamlı Hemşehrilerimiz Muhammet Ali AKSU ,Sevgi YEŞİLYURT ve bütün şehitlerimizi gönülden yâd ediyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.Aziz Türk Milletini ve Alaçamlı vatandaşlarımızı saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum”,dedi.