KATEGORİLER

Alaçamlı Şehitlerin İsimleri Park ve Sokaklarda Yaşatılacak

29-12-2017

Alaçam Belediyesi 2016 ve 2017 yıllarında yapılan meclis toplantılarında  alınan kararlar ile Alaçamlı şehitlerin isimlerini ilçemizdeki çeşitli mahallelerde bulunan sokak ve parklara verilmesi kararı oy birliği ile almıştır.

Belediye Başkanı Hadi Uyar başkanlığında  2016 yılı Haziran, Eylül, Ekim ayları ve 2017 yılı Şubat, Mart aylarında yapılan  Belediye Meclis toplantısında ülke savunmasında canlarını feda eden Alaçamlı şehitlerin isimlerinin yaşatılması için ilçemizdeki  çeşitli sokak ve parklara isimlerinin verilmesi kararı alınmıştır. Şehit  Jandarma Er Savaş TOPAL  ve  Şehit Er Selman ÖZAY'In isimleri park adı olarak verildi. 15 Temmuz Demokrasi şehitleri  Sevgi YEŞİLYURT ve Muhammet  Ali AKSU, Şehit  Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Erdal BOLAT, Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz METE’nin isimleri sokak adı olarak verildi.

•             Yenice Mahallesi Sapak sokakta  yapılan parka Şehit  Jandarma Er Savaş TOPAL  Parkı adı verilmiştir.

•             Madenler Mahallesi  Evci 1.  Sokakta yapılan parka Şehit Er Selman ÖZAY Parkı adı verilmiştir.

•             Yeniköy Mahallesi  Sinop-Samsun Karayolu tarafında kalan mevcut kadastro yoluna isabet eden sokağa  15 Temmuz Demokrasi Şehidi  Sevgi YEŞİLYURT Sokağı adı verilmiştir.

•             Doyran Mahallesi Merkez sokak ile kesişen ara kadastro yoluna 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Muhammet Ali AKSU Sokağı adı verilmiştir.

•             Kadıköy Mahallesi Çuha Sokağın ismi değiştirilerek Şehit  Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Erdal BOLAT Sokağı adı verilmiştir.

•             Madenler Mahallesi  Evci 1. Sokağın adı değiştirilerek Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz METE Sokağı adı verilmiştir.

Alaçam  Belediye Başkanı Hadi UYAR, belediye meclis toplantılarında alınan kararlar neticesinde şehitlerimizin isimlerini  ilçemizdeki park ve sokaklarda yaşatmayı arzu ettiklerini ifade ederek, "Vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin manevi şahsiyetini  Alaçam’ımızda yaşatmayı düşündük. Bu anlamda AK Parti, MHP ve CHP Belediye Meclisi üyelerimize  teşekkür ediyorum" dedi.