KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi Uyar’dan Berat Kandili Kutlama Mesajı

30-04-2018

Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Berat Kandili vesilesi ile bir mesaj yayımladı.
Berat Kandili nedeni ile bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Hadi Uyar, mesajında kandil gecelerinin birlik ve beraberlik geceleri olduğuna dikkat çekti.
Başkan Uyar, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ramazan’ın müjdecisi, Cenab-ı Hakk’ın dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği Berat Gecemiz tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olsun. Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak edeceğiz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir. Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevlamızdan beratımızı isteyelim. 
Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Alaçamlı hemşehrilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.”dedi.