KATEGORİLER

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

19-10-2020
 
Alaçam’da 19 Ekim Muhtarlar gününün Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programına Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR ,İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ ,Muhtar Derneği Başkanı Ali YETMİŞBİR,Protokol üyeleri, Oda Başkanları, kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı. Program Saat 10.00'da Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programın ardından Kaymakamlık Bahçesinde, İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN başkanlığında, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Radi ŞEN, Toplum Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ertan BAŞ, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ, İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Sayın Emre KÖSEM, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ, Muhtar Derneği Başkanı Sayın Ali YETMİŞBİR, kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katılımı ile istişare toplantısı düzenlendi.
İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Vatandaşlarımızın oyları ile doğrudan seçilen muhtarlarımız, devlet ile vatandaşlarımız arasında bir köprü ve devletin de insanımıza en yakın hizmet birimidir. Aynı zamanda muhtarlarımız, halkın kendi içinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Tüm muhtarlarımız geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli görevleri başarı ile yürütmeye devam etmektedirler. Muhtarlar, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir. Ayrıca, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de halen devam eden koronavirüs salgını ile mücadelemizde, katkıları yadsınamayacak kadar değerli ve önemli olan bizlerin mesai arkadaşı olan tüm muhtarlarımıza gösterdikleri fedakarlık için teşekkür ederim dedi.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR; Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum,”dedi. Ayrıca Alaçam Belediye Başkanlığı tarafından 28 Ekim tarihinde yapılacak olan değerlendirme ve bilgilendirme toplantısına davet etti.
Konuşmaların ardından İlgili/yetkili kurum amirleri ile mahalle muhtarlarının da iştirakiyle asayiş, güvenlik, eğitim, sağlık ve kamu hizmetlerinin sunumuna yönelik genel bir değerlendirme yapıldı. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyene yönelik tedbirlerin uygulanmasını ve vatandaşlarımızın uyarılmasını konusunda bütün kurumların birlik beraberlik içinde çalışmalarının çok önemli olduğu belirtilerek Covid-19 salgınının son bulmasını ve en yakın zamanda güzel günlerin geri dönmesini temenni edildi.
Son olarak Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Ali YETMİŞBİR söz alarak 19 Ekim Muhtarlar gününün kutlanmasında bizlere öncülük eden başta Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN ve Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR olmak üzere bütün daire amirlerimize teşekkür ederim dedi.